Zeimuls

Jauniešiem

Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs

Rēzeknes jaunieši piedalījās starptautiskā nometnē Vācijā

Nometne Vācijā ir lieliska iespēja jauniešiem iepazīt cilvēkus no dažādām valstīm, pilnveidot savas prasmes un gūt neaizmirstamas atmiņas. Šogad uz Šīrki devāmies mēs – 9 jaunieši, kuri visu gadu ir aktīvi strādājuši Rēzeknes pilsētas jauniešu domē un esam ļoti priecīgi par iespēju visi kopā doties piedzīvojumā.

Jauniešu domes jauniešu vasara

Rēzeknes pilsētas jauniešu domes jaunieši aktīvi strādā arī vasaras periodā. Jau 1. jūnijā jauniešu domes dalībnieki piedalījās dienas izbraucienā ar kanoe laivām pa Rēzeknes upi, kas bija izaicinājumu un gribasspēka un mērķtiecības pārbaudījums visiem, kā arī komandas saliedētības un sadarbības pierādījums. Pēc noairētiem 18 km bija gandarījums, ka tika pieveikts sarežģītais upes posms.

Projekts “The Business of Future” Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.- 2020. gada ietvaros.

Apstiprināts projekts "The Business of Future" Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.- 2020. gada ietvaros. Programmas mērķis ir sekmēt programmas reģionu ilgtspējīgu sociālekonomisku attīstību, palīdzot tos padarīt konkurētspējīgākus un pievilcīgākus dzīvošanai, uzņēmējdarbībai un tūrismam.

„ Saldējums ar lielajiem” notiek jau 5 gadus.

Otrdien, 2018. gada 22. maijā Rēzeknes pilsētas domē notika diskusijas pasākums „Saldējums ar lielajiem”, kurā 51 bērns no Rēzeknes pilsētas skolām, Rēzeknes pilsētas Jauniešu domes jaunieši, skolotāji un jaunatnes nodaļas darbinieki tikās ar 5 Rēzeknes pilsētas domes deputātiem – priekšsēdētaja vietniekiem- Lidiju Ostapcevu, Andreju Rešetņikovu un Alekseju Stecu, un Rēzeknes pilsētas domes deputātu Jāni Krišānu un Olgu Strodi, pasākumā piedalījās Rēzeknes pilsētas domes galvenā juriste Margarita Voiciša un sabiedrisko attiecību speciālists Kārlis Pozņakovs. Uz pasākumu tika aicināti visu skolu audzēkņi vecumā no 8 līdz 12 gadiem un visi domes deputāti. Diskusija “Saldējums ar lielajiem” tiek rīkota jau piekto gadu.

Latvijas vēstures izzinošais pārgājiens – orientēšanās aktivitāte

Šī gada 16.maijā Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs “Zeimuļs” Jaunatnes lietu nodaļa organizēja Latvijas vēstures izzinošo pārgājienu – orientēšanās aktivitāti “100x100 soļi Latvijā” Rēzeknes pilsētas vispārizglītojošo skolu audzēkņiem. Aktivitātes mērķis ir dot iespēju paplašināt zināšanas par Rēzeknes pilsētas vēsturiskajiem un kultūras apskates objektiem, atklāt sevi Rēzeknes pilsētā un interesanti pavadīt laiku draugu lokā ar lieliskiem piedzīvojumiem un uzdevumiem.

Fotokonkurss – izstāde „ZOOM IN”

Jauniešu fotokonkurss „Zoom in” (tulkojumā no angļu valodas nozīmē – tuvināt, pietuvināt) Rēzeknes pašvaldībā tiek rīkots jau septīto gadu, kas tāpat kā vairums jaunatnes neformālās izglītības pasākumu norisinās Rēzeknes pilsētas pašvaldības iestādē Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs „Zeimuļs”

Jauniešu vasaras nodarbinātības projekts.

Konkursam pieteikties varēja Rēzeknes pilsētas vispārizglītojošo, profesionālo un tām pielīdzināto iestāžu skolēni vecumā no 16 līdz 19 gadiem, kuru deklarētā dzīvesvieta ir Rēzeknes pilsētā. Konkurss tika izsludināts ar mērķi atbalstīt jauniešu nodarbinātību vasaras periodā, veicināt jauniešu karjeras attīstību Rēzeknes pilsētā, sekmēt jauniešu konkurētspēju vietējā darba tirgū.

Mazo biznesa projektu konkursa rezultāti

Rēzeknes pilsētas pašvaldības iestāde „Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs” no 2018. gada 2.marta līdz 2018. gada 23. martam (ieskaitot) izsludināja konkursu par līdzfinansējuma piešķiršanu Jauniešu mazajiem biznesa projektiem. Konkursa mērķis bija atbalstīt jauniešu uzņēmējdarbību, veicināt jauniešu karjeras un profesionālās izaugsmes attīstību Rēzeknes pilsētā, paaugstināt jauniešu konkurētspēju vietējā darba tirgū. Tika iesniegts un apstiprināts projekts “Studija Decibels”, kas piedāvās jaunus pakalpojumus Rēzeknes pilsētas iedzīvotājiem, kuriem patīk muzicēt un dziedāt. Projekts paredz speciālās vietas izveidi, kurā visi interesenti varēs, izmantojot mūzikas instrumentus un aprīkojumu, rīkot mēģinājumus, tiks izveidota arī mūzikas ierakstu studija. Piešķirtais finansējums Rēzeknes mūzikas studijai - “Studija Decibels” ir 3000.00 EUR ( projekta pieteicējs Jurijs Gricenko) .

Jaunatnes iniciatīvu projektu konkursa rezultāti

Noslēdzies Rēzeknes pilsētas pašvaldības iestādes „Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs „ZEIMUĻS”” konkurss par līdzfinansējuma piešķiršanu jaunatnes iniciatīvu projektiem. Konkursa mērķis bija atbalstīt Rēzeknes pilsētā darbojošās jauniešu nevalstiskās organizācijas, audzēkņu pašpārvaldes, jauniešu neformālās grupas, veicināt jauniešu līdzdalību Rēzeknes pilsētas kultūras, sociālajos, ekonomiskajos un politiskajos procesos.

STARPTAUTISKĀ NOMETNE PUSAUDŽIEM VĀCIJĀ

Balstoties uz Rēzeknes jaunatnes darba īstenotāju ilggadēju sadarbību ar Vācijas federālās valsts Saksijas – Anhaltes organizāciju “Landesverband Kinder- und Jugenderholungszentren” (Saksijas – Anhaltes federālās zemes biedrība - Bērnu un jauniešu atpūtas centrs) un ARPC "Zeimuļs" aicina 10 skolēnus (12-14 g.) piedalīties starptautiskajā nometnē Blankenburgā Harza reģionā no 2. jūlija līdz 11. jūlijam Vācijā.

Rādīt vairāk