Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs

Rēzeknē noskaidroti Latvijas Skolu šaha olimpiādes fināla dalībnieki

Piektdien, 19.aprīlī Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā “Zeimuļs” notika Latvijas Skolu skolēnu šaha olimpiādes Latgales reģionālais turnīrs. Tajā piedalījās 50 jaunie šahisti no mūsu reģiona skolām ar ne augstāk kā 2.sporta klasi. Spēles ar laika kontroli 12 minūtes plus 5 sekundes aizritēja gan pēc Šveices sistēmas, gan pēc riņķa sistēmas attiecīgi cilvēku skaitam grupās.

Meiteņu sākumskolas grupā ar 6 punktiem par uzvarētāju kļuva Agnese Platpire. Sudraba medaļu ar 5 punktiem izcīnīja centra “Zeimuļs” audzēkne Patrīcija Policāne (abas – no Rēzeknes sākumskolas). Zēnu konkurencē ar absolūtu rezultātu – 7 uzvaras septiņās spēlēs – galveno kausu izcīnīja Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas skolēns Božens Gaidis.

Pamatskolu klašu posmā meiteņu grupā 2.vietu ar 6 punktiem izcīnīja Anna Višņakova. Trešajā dalītajā pozīcijā Herta Mežale, kuras kontā 3,5 punkti. Abas meitenes mācās Rēzeknes sākumskolā. Zēnu konkurencē 2. vietu ar 5,5 punktiem izcīnīja Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas audzēknis Ritvars Vigups.

Vidusskolas posma grupā šogad spēlēja tikai stiprā dzimuma pārstāvji. Bronzas godalgu ar 3 punktiem piecās kārtās izcīnīja Kristaps Rudzītis. Viņš mācās Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolā.

Visiem minētiem šahistiem būs tiesības spēlēt Latvijas Skolu skolēnu šaha olimpiādes finālā Rīgā, kas notiks 15.maijā. Tiem pievienosies vēl 6 mūsu valstspilsētas jaunieši un jaunietes – 1. sporta klases īpašnieki. Šiem šahistiem ir tiesības bez atlases pārstāvēt savu skolu minētajās sacensībās.