Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs

Rēzeknes Jauniešu domes dalībnieku piedzīvojumiem starptautiskajā nometnē Vācijā

Kas ir ilgtspējība? Ko tā nozīmē man? Vai šis temats ir pietiekoši svarīgs, lai veltītu tam uzmanību? Atbildes uz šiem jautājumiem Rēzeknes Jauniešu domes dalībnieki meklēja starptautiskajā nometnē “Sustainability and Youth”, Vācijas pilsētā Schierke.

 

Pateicoties 20.gadus ilgajai sadarbībai ar Vācijas organizācijām Schierker Baude un Landessportjugend Sachsen-Anhalt, katru vasaru mūsu pilsētas aktīvākajiem jauniešiem tiek piedāvāta iespēja piedalīties starptautiskajā nometnē jauniešu apmaiņas projekta ietvaros.

 

Šogad nometnes aktivitātes tika veltītas mūsdienās ļoti aktuālam un svarīgam tematam – ilgtspējībai.

 

Divu nedēļu garumā, kopā ar dalībniekiem no Vācijas, Polijas, Čehijas, Ungārijas, Rumānijas un Lietuvas partnerorganizācijām, jaunieši no Rēzeknes piedalījās sportiskajās aktivitātēs, radošajās darbnīcās, kopā devās pārgājienos un izzināja Harcas Nacionālā parka dabu, diskutēja par ilgtspējības nozīmi, kā arī izstrādāja projektus videi draudzīgāka dzīvesveida popularizēšanai vietējās kopienās.

 

Ar citu valstu dalībnieku kopā pavadītais laiks ļāva ne vien paplašināt savu redzesloku un zināšanas, bet kļuva arī par sākumu skaistai draudzībai!

 

Dalībnieki dalās savos iespaidos par nometni:

Nellija: “Burvīgais piedzīvojums šo divu nedēļu garumā ir vārdiem neaprakstāms. Projekts sniedza mums noderīgu informāciju un jaunus iespaidus. Šajās divās nedēļās mēs kļuvām ne tikai par “ģimeni” savā starpā, bet arī paspējām sadraudzēties ar citu valstu jauniešiem.

Vēlos pateikt milzīgu paldies ikvienam, kurš bija daļa no šī projekta, jo bez šiem cilvēkiem šis projekts nebūtu izdevies. Ik mirkli kad mums bija brīvais laiks, mēs dejojām, dziedājām, gājām pārgājienos, spēlējām volejbolu, vienvārd sakot – Bijām aktīvi! Visu ko darījām, sagādāja mums pozitīvas emocijas.

Tas ir fantastisku piedzīvojumu stāsts, kas iesakās ar iekāpšanu lidmašīnā un turpinājās vienā no Vācijas vilciena stacijām, kad es sapratu, ka nevaru atcerēties kodu no čemodāna, kurā bija visas manas mantas. Taču, kā mēdz teikt, “trakajiem” pieder pasaule! Čemodāns tika atvērts un piedzīvojums turpinājās ar jaunām iepazīšanām, kopā būšanu, vairākiem nacionālajiem vakariem, meistarklasēm, kāpšanu kalnos, braucieniem ar vilcienu utt.

Fantastiska iespēja, vasara un cilvēki blakus.”

 

Agnese: “Paldies par piedāvāto iespēju piedalīties projektā uz Vāciju, Schierke. Gūt pieredzi šādos projektos un atskatīties uz kopā piedzīvotām emocijām, kuras guvām kāpjot kalnos, dejojot un labi pavadot laiku kopā. Šajā projektā ieguvām jaunus kontaktus no dažādām valstīm, uzlabojām valodas zināšanas un komunikācijas prasmes. Šīs divas nedēļas paskrēja ātri un jautri, kas paliks atmiņā vēl ilgu laiku!”

 

Dainis: “Tā bija mana pirmā pieredze šādā nometnē. Neskatoties uz izaicinājumiem, nometnē man ļoti patika. Daudzās aktivitātēs kuros vajadzēja padomāt, pasportot, atklāju jaunas sava rakstura iezīmes. Labprāt paliktu vēl uz divām nedēļām, tā man iepatikās atmosfēra un cilvēki, kuri bija man apkārt. Visvairāk atcerēšos pārgājienus, īpaši nakts pārgājienu.”

 

Vēlamies pateikties visiem, kas mūs atbalstīja un palīdzēja gūt šo neaizmirstamo pieredzi: īpašs paldies ARPC “Zeimuļs” kolektīvam, Rēzeknes valstspilsētas pašvaldībai, Rēzeknes Jauniešu domei, jauniešiem un viņu vecākiem, kā arī Vācijas sadarbības partneriem: Schierker Baude: Bildungs – und Freizeitstätte der Sportjugend un Landessportbund Sachsen – Anhalt e. V.

 

Aicinām Rēzeknes valstspilsētas jauniešus būt aktīviem un pievienoties Rēzeknes Jauniešu domei, lai kopā līdzdarbotos un īstenotu dažādus jaunatnes nozares projektus.

 

Informāciju sagatavoja Jekaterina Samuševa, jaunatnes darbiniece

 

Nav komentāru

Vārds, Uzvārds

Jautājums vai ierosinājums