Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs

RĒZEKNĒ NOTIKA REĢIONĀLĀS TELPU ORIENTĒŠANAS SACENSĪBAS

Līdz ar marta sākumu vairākās Latvijas pilsētās startēja Jaunsardzes reģionālās telpu orientēšanās sacensības. Sacensības tika atklātas 6. martā plkst. 16.00 Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā „Zeimuļs”.

 

Telpu orientēšanās ir jauns sporta veids, kas pēdējos gados ir iekarojis lielu popularitāti. Pēc reģistrācijas pasākuma vietā dalībnieks saņēma ēkas plānu ar iezīmētām atzīmēšanās vietām (kontrolpunktiem) un elektronisko čipu. Tas bija jāapmeklē secīgā kārtībā, kas norādīts uz kartes. Telpu orientēšanās atšķirībā no tradicionālajām orientēšanās distancēm notiek iekštelpās, turklāt distances sarežģīšanai daļa ceļu ir slēgti vai ar noteiktu kustības virzienu. Zeimuļa ēka ir iebūvēta nogāzē Rēzeknes pilskalna pakājē un orientēšanos īpaši interesantu padarīja ēkas nestandarta plānojums, kas veidojas ap diviem dažādu augstumu torņiem. Sacensības notika piecos ēkas stāvos.

 

Kā norāda sacensību organizators Matīss Ratnieks, reģionālās telpu orientēšanās sacensības ir lielisks turpinājums ar Jaunsardzi uzsāktajai sadarbībai aizvadītajā gadā: “Jaunsargiem būs iespēja gūt orientēšanās prasmes, vēl nesākoties pavasara sezonai. Turklāt tā ir noslēgta telpa, kur nav iespējams apmaldīties, un orientējoties nav nepieciešams kompass. Tā ir pirmā iepazīšanās ar karti pilnīgi jaunā veidā”.

 

Piedalīties sacensībās un izmēģināt savas prasmes tika aicināti ne tikai jaunsargi, bet ikviens interesents. Orientēšanās pasākumā piedalījās Rēzeknes 5. vidusskolas audzēkņi, Rēzeknes 6. vidusskolas audzēkņi, Rēzeknes 2.vidusskolas audzēkņi, Rēzeknes katoļu vidusskolas audzēkņi, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas audzēkņi, Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas audzēkņi, Rēzeknes internātpamatskolas audzēkņi, Valsts Robežsardzes koledžas pārstāvji, ARPC “ JACis” jaunieši, bērni un audzēkņi no telpu futbola kluba “TFK Rezekne”, Rēzeknes sākumskolas audzēkņi, Vērēmu pamatskolas jaunieši, Maltas 1.vidusskolas audzēkņi, Jaunsargi no Aglonas, Dagdas, Rēzeknes, klubu “ OK Šiurpys”, “Stiga OK”,“ Iļžukolna Jaunatne”,  AAC“ Zelta zvīņa” pārstāvji.

 

Kopumā pasākumā piedalījās vairāk nekā 200 dalībnieki, dalības maksa netika ņemta. Informāciju par pasākuma norisi un uzvarētājiem meklējiet : http://telpuorientesanas.lv/

 

Latvijas Orientēšanās federācija aicina piedalīties grandiozākajās skolēnu orientēšanās sacensībās Latvijā –“Latvijas Skolu orientēšanās kausā” –, kur četru posmu ietvaros tiks noskaidrotas Vislatvijas labākās skolas tituls orientēšanās sportā. Vairāk informācijas www.skolukauss.lof.lv.

 

Paldies ikvienam , kas palīdzēja organizēt pirmo Rēzeknē šāda veida pasākumu- ARPC skolotājiem,  ARPC tehniskajiem darbiniekiem, ARPC jaunatnes lietas nodaļas darbiniekiem, ARPC interešu izglītības metodiķēm, Rēzeknes pilsētas jauniešu domes aktīvākajiem jauniešiem.

 

ARPC jaunatnes lietu speciāliste Eleonora Ivanova

 

 

Nav komentāru

Vārds, Uzvārds

Jautājums vai ierosinājums