Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs

Pasākums “Mana izaugsmes iespēja” 

Šī gada 23.martā Rēzeknes pilsētas pašvaldības iestādes  Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā “ Zeimuļs”  pirmo reizi notika pasākums “ Mana izaugsmes iespēja”, kas jauniešiem vienuviet piedāvāja iegūt visaptverošu informāciju par mācību iespējām Latvijā, mācību kursiem, brīvprātīgo darbu, neformālo un interešu izglītību, ar mērķi palīdzēt izvēlēties  piemērotāko izaugsmes ceļu.  Sev noderīgu informāciju šeit varēja atrast gan bērni, gan pieaugušie.

 

Pasākumu atklāja Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra “Zeimuļs” vadītāja Jevgenija Kušča un Rēzeknes pilsētas Izglītības pārvaldes vadītājs Arnolds Drelings kā arī Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece izglītības, kultūras un sociālajos jautājumos Lidija Ostapceva. Pasākumā klāt bija arī deju kolektīva “Soul call”  dalībnieki un Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra “Zeimuļs” interešu  izglītības programmas “Mūsdienu dejas”  un “Moderno deju” pārstāvji ar saviem priekšnesumiem.

 

Šogad pasākumā “Mana izaugsmes iespēja” piedalījās 15 vidējās, profesionālās un augstākās izglītības iestādes no visas Latvijas – Rēzeknes tehnoloģiju akadēmija, Biznesa augstskola Turība, Banku augstskola, Daugavpils Universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte Daugavpils filiāle, Baltijas starptautiskā akadēmija, Rīgas Aeronavigācijas institūts, Valsts robežsardzes koledža, Valsts policijas koledža, Latvijas Universitātes Paula Stradiņa medicīnas koledža, Vadības koledža, Rēzeknes tehnikums, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola, Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

 

Trīs mācību centru pārstāvji un izglītojamie no Mācību centra “BUTS”, Latgales mācību centra un mācību centra “Austrumvidzeme” piedāvāja apmeklētājiem interesantas meistarklases un paraugdemonstrējumus.

 

Bērniem un jauniešiem bija piedāvāta iespēja piedalīties Lego robotikas, keramikas, floristikas, foto pulciņa, moderno tehnoloģiju, šūšanas darbnīcās un Vides izglītības programmas “4H” pulciņā, ko piedāvāja ARPC “Zeimuļs” interešu izglītības pedagogi. Tāpat varēja piedalīties ekskursijā pa ARPC centru “Zeimuļs.”

 

Paralēli visām aktivitātēm notika  informatīvs pasākums un kulinārijas meistarklase kopā ar Eiropas brīvprātīgā darba veicējiem no Spānijas, Francijas, Krievijas Federācijas un Baltkrievijas. Šīs tikšanās laikā jauniešiem tika sniegta iespēja iepazīties ar Erasmus+ programmas piedāvātajām iespējām, brīvprātīgo pieredzi un kopā iesaistīties kāda tradicionālā ēdiena pagatavošanas meistarklasē.

 

Tāpat jauniešiem bija iespēja piedalīties mācību ekskursijās uz SIA Rēzeknes ūdens un VUDG Rēzeknes nodaļu, kur viņus sagaidīja uzņēmumu darbinieki  ar interesantu stāstījumu, kas deva lielāku priekšstatu par šo organizāciju darbību.

 

ARPC “Zeimuļs” pazemes auto stāvvietā jauniešiem tika organizēts “ātrais randiņš” ar trīs Autoskolu instruktoriem –  autoskolas “Triumf V”, autoskolas “Kristīne” un autoskolas “Distance Pro”, kuri gaidīja visus interesentus uz pirmo tikšanos, kuru laikā tika piedāvāta iespēja izmēģināt kādu no mācību automašīnām, kā arī iegūt sev lietderīgu informāciju par autoskolu piedāvātajām apmācībām.

 

Pasākuma ietvaros notika gan Valsts robežsardzes koledžas kinologu paraugdemonstrējumi, gan Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas Apģērbu dizaina izglītības programmas audzēkņu kursa darbu un diplomdarbu modes skate.

 

Tāpat arī jauniešiem no 16-19 gadiem bija iespēja piedalīties “Vasaras vakanču gadatirgū” un tikties ar vairāku Rēzeknes uzņēmumu pārstāvjiem, uzzināt par viņu uzņēmumos piedāvātajām vakancēm un iepazīties ar noteikto profesiju aprakstiem, kā arī saņemt individuālas konsultācijas pie karjeras konsultantiem.

“Zeimuļa” vestibilā varēja apskatīties ARPC “Zeimuļs” skolēnu mācību uzņēmuma veikumu.

 

Izsakām lielu pateicību visām mācību iestādēm, mācību centriem, autoskolām, EBD veicējiem, deju kolektīva “Soul call” un ARPC “Zeimuļs” interešu izglītības “Mūsdienu dejas”  un “Moderno deju” vadītājiem un dalībniekiem kā arī Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas  Apģērbu dizaina izglītības programmas audzēkņiem par sagatavoto modes skati.  Liels paldies Valsts robežsardzes koledžas kinologiem par aizraujošajiem paraugdemonstrējumiem. SIA “Rēzeknes Ūdens” sabiedrisko attiecību speciālistei Sandrai Jonikānei, SIA “Rēzeknes satiksme”  IT tehnoloģiju speciālistam Viktoram Borcovam, VUDG Rēzeknes nodaļas komandierim  – Viktoram Ščavinskim, inspektoram – Pāvelam Vavilovam un  vada komandiera vietniekam –  Maksimam Dimperam.  Pateicamies Valsts Policijas Latgales reģiona pārvaldes Rēzeknes iecirkņa darbiniekiem. 

 

Pateicamies ARPC “Zeimuļs” interešu izglītības pedagogiem – Jevgenijai  Dudukalovai, Nanditai Kirejevai, Edmundam Kadakovskim, Inesei Sondorei, Dzintrai Gribustei, Jevgenijam Grabovskim,  kā arī Fotostudijai ISO 100. Pateicamies ARPC “Zeimuļs” Interešu izglītības nodaļas metodiķēm Olitai Kuksai un Sarmītei Duncānei, kā arī ARPC “Zeimuļs” skolēnu mācību uzņēmuma vadītājai Aijai Kuzminskai.

 

Tāpat liels paldies ARPC “Zeimuļs” vadītājai – Jevgenijai Kuščai, Saimnieciskās nodaļas vadītājai –  Svetlanai Deņisovai, Metodiķei darbam ar bērniem un ģimenēm – Olgai Strodei. Jaunatnes lietu nodaļas jaunatnes lietu speciālistei – Eleonorai Ivanovai, jaunatnes darbiniecei Danai Pavļukevičai, ARPC “Zeimuļs” interešu izglītības skolotājai jauniešu jomā – Ilvijai Pisarenko, kā arī tehniskajam personālam, viesiem Jauniešu domes aktīvajiem jauniešiem, EBD veicējiem.

 

Liels paldies visu uzņēmumu un organizāciju pārstāvjiem, kuri atrada laiku savā saspringtajā ikdienā izbrīvēt laiku, lai tiktos ar jauniešiem un atbildētu uz viņus interesējošiem jautājumiem: Rēzeknes pilsētas domes Sporta Pārvaldes vadītājam –  Nikolajam  Krilovam, RSEZ ārējo sakaru organizatorei Baibai  Baltacei – Saukānei, SIA “Olimpiskais centrs” pārstāvēm – Baibai Širinai un Diānai Komarei, SIA Poligrāfserviss  vadītājai Liānai Čerņecovai,  Rēzeknes pilsētas domes pārvaldes „Sociālais dienests” Atbalsta nodaļas vadītājai Anita Batarei, Profesionālā izglītības centra “IDEJA” vadītājai Gunai Zenčenko, SIA Mācību centrs “AUSTRUMVIDZEME” Rēzeknes nodaļas vadītājai – Birutai Buharinai, SIA “ALTERA” pārstāvim  Aleksandram  Baziļevam, SIA “ZEIZE”, SIA “LaPizza” un SIA “Gravtex” uzņēmumu vadītājiem – Ilonai un Andrim Fiļipenokiem, SIA ”Lekon” kafejnīcas “Rozitten”vadītājai –   Elīnai Elksnei,  Pašvaldības aģentūras “Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centrs” direktores vietniecei –  Kristīnei Kokarevičai, SIA Rēzeknes celtniecības ražošanas NR.5 pārstāvēm.

 

Pasākums “Mana izaugsme” bija ļoti labi apmeklēts un varēja redzēt, ka Rēzeknē ir motivēti jaunieši, kas vēlas iegūt informāciju, apgūt jaunas prasmes un iemaņas, pasākums ir lieliskas tradīcijas sākums, kuru turpināsim arī nākamgad. Paldies visiem apmeklētājiem, ka bijāt kopā ar mums un uz tikšanos nākošgad!

 

Bildes var atrast šeit : https://failiem.lv/u/5k42ufvy#_  A.Lebeda foto failiem.lv/u/9jteyvvy?share_email_id=a66a03

 

ARPC Jaunatnes darbiniece Ilze Ontužāne

 

Nav komentāru

Vārds, Uzvārds

Jautājums vai ierosinājums