Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs

“Mums ir vajadzīga nākotne”, “Mēs esam nākotne”, “Nekas nav neiespējams – mēs jums ticam” – šie bija saukļi starptautiskai jauniešu tikšanās “PARTI(cipate) FUTURE”.

“Mums ir vajadzīga nākotne”, “Mēs esam nākotne”, “Nekas nav neiespējams – mēs jums ticam” – šie bija saukļi starptautiskai  jauniešu tikšanās “PARTI(cipate) FUTURE”.

 

Februāra sākumā 10 aktīvākie jaunieši no Rēzeknes Jauniešu domes piedalījās jauniešu apmaiņas programmā “Parti(cipation) for Future”, ko organizēja Konske 1. vidusskolas apvienība un Vācijas brīvā laika un sporta organizācijas „Schierke Baude”

 

Nometnē piedalījās 75 dalībnieki no sešām valstīm: no Vācijas, Polijas, Latvijas, Lietuvas, Čehijas, Ungārijas un Rumānijas. Programmas ietvaros jaunieši varēja izvēlēties vienu no 6 darba grupām, kurā vēlētos darboties. Jauniešu tikšanās mērķis bija dot iespēju jauniešiem pašiem uzņemties atbildību par savu dzīvi un nodrošināt prasmes, kas nepieciešamas, lai uzplauktu mainīgajā pasaulē, stiprinātu sociālās, pilsoniskās un kultūras kompetences, kā arī iedrošinātu uzņemties iniciatīvu. Papildus darbnīcām jauniešiem tika piedāvātas izzinošas ekskursijas un pārgājieni dažās Polijas pilsētās – Koņskē, Kelcē un Lodzā. Katras dienas noslēgumā piedalījās arī aicināti viesi – “ Jauniešu iedvesmotāji”, kuri prezentēja savu darbu, savus panākumus, stāstīja par labās prakses piemēriem. Notika arī tikšanas pie priekšsēdētaju, kur ar domes un iestāžu speciālistiem tika pārrunāta turpmāka partnerība un projekta aktualitātes.

 

Rēzeknes jaunieši dalās savos iespaidos par nometnē Polijā pavadīto laiku:

 

Nikola: “Es piedalījos 2023.gada nometnē, Polijā. Mēs tur pavadījām vienu nedēļu. Tā bija vienreizēja pieredze. Mums bija iespēja izvēlēties vienu no darba grupām un paralēli krāšņām, aizraujošām, izglītojošām ekskursijām blakus pilsētās, mēs tajās darbojāmies. Es izvēlējos mēdiju grupu, kur apguvu zināšanas par profesionālu fotogrāfiju un video filmēšanu. Tā bija ļoti noderīga pieredze. Grupā bija draudzīga atmosfēra, mēs bieži darbojāmies praktiski, devāmies ārā un pie citām grupām. Nometnē bija dažādas saliedēšanas aktivitātes, kas ļāva iepazīties tuvāk. Kā arī tika piedāvāta rīta rosme un aktīvas dejas. Kopumā šī nometnē deva man iespēju ieskatīties pasaulē ar plašākām acīm, es ieguvu jaunus draugus un paplašināju savu redzesloku.”

 

Linda:“Polijas nometne man ļoti patika, es noteikti  gribētu aizbraukt vēl. Aktivitātes un dienas programma tika labi pārdomāta un organizēta, nebija laika skumt. Cilvēki un organizatori ļoti jauki un vienmēr gatavi palīdzēt viens otram . Atsevišķu paldies, protams, gribētos izteikt pavāriem, kuri gatavoja nereāli garšīgu, daudzveidīgu ēdienu, un mēs visu laiku bijām garšīgi paēduši.”

 

Sabine:Šī nometnes nedēļa bija neaizmirstama, man ļoti patika . Vēlos izteikt pateicību organizatoriem par iespēju jauniešiem apceļot pasauli, satikt jaunus cilvēkus un iegūt jaunus draugus. Es gribu atzīmēt , ka man ļoti patika darbs manā grupā , visi bija ļoti atsaucīgi, sabiedriski, man ļoti patika. Kopumā, man ļoti patika brauciens , es to atcerēšos uz visiem laikiem un pārskatīšu fotogrāfijas ar sirsnīgām atmiņām , jo šajā ceļojumā. Es apmeklēju jaunās vietas , atradu jaunus draugus un neaizmirstami pavadīju laiku . Liels paldies par šo fantastisku iespēju !

 

Mihails: Šis projekts bija ļoti foršs, man viss ļoti patika. Visvairāk man patika pārgājiens kalnā un braucieni uz lielajām pilsētām, visi dalībnieki bija ļoti draudzīgi un man patika ar viņiem runāt. Godīgi sakot, es negribēju braukt mājās, es gribēju tur vairāk dzīvot un vairāk runāt ar ārzemju dalībniekiem. Viss bija lieliski!!!

 

Vēlamies pateikties  ARPC “Zeimuļs”, uzņemošai organizācijai Polijā un Vācijas brīvā laika un sporta organizācijai „Schierke Baude” par iespēju piedalīties jauniešu apmaiņas programmas braucienā.

 

ARPC jaunatnes darbiniece                                      Jekaterina Samuševa

 

Bildes var atrast šeit : https://hidrive.ionos.com/share/4l3tmgplwf?fbclid=IwAR3b5fqSSMCasfERgkTCH0FJk7wTxBb67TKZxLVug28RHO66AgRtkK5nqFk#$/

 

Nav komentāru

Vārds, Uzvārds

Jautājums vai ierosinājums