Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs

Konkurss “Rēzeknes valstspilsētas ERUDĪTS – 2023”

Šī gada 3.novembrī Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs “Zeimuļs” pulcināja Rēzeknes valstspilsētas vispārizglītojošo un profesionālo mācību iestāžu audzēkņus uz “Erudīts 2023” pirmo sezonas spēli. Konkurss tiek rīkots ar mērķi veicināt  9.-12.klašu audzēkņu padziļinātas zināšanas par dzimto pilsētu, Latviju, Eiropu un pasauli, rosināt uz aktīvu līdzdalību sabiedriskajos un vēstures izzinošajos procesos, veidot skolēniem prasmi diskutēt, pamatot un aizstāvēt savu viedokli, darboties grupā, kā arī pieņemt kopīgus lēmumus. Šī gada konkursa tēma ir “Jaunietis Rēzeknē, Latvijā un pasaulē”.

 

Dalībai “Erudīts-2023” tika pieteiktas 9 komandas. Pirmajai spēlei noslēdzoties, divas komandas ieguva vienādu punktu skaitu, bet uzvaru šajā spēlē guva Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas komanda “Bules dārgakmeņi”, kopvērtējumā iegūstot 27 punktus.

 

Vēlamies izteikt pateicību visiem šīs spēles dalībniekiem par aktīvu iesaistīšanos erudīcijas konkursā, skolotājiem – konsultantiem par sagatavotiem audzēkņiem un konkursa “Erudīts – 2023” komandai.

 

Uz tikšanos nākamajā Erudīts spēlē, kas tiks rīkota šī gada 15.decembrī. Komandu pieteikšana dalībai “Erudīts-2023” turpinās, aicinām pievienoties un cīnīties par erudītākās komandas titulu.

 

 

 

2022. gada 15. decembrī Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā “Zeimuļs” pulcējās Rēzeknes pilsētas vispārizglītojošo un profesionālo mācību iestāžu vidusskolēni, lai piedalītos otrajā sezonas spēlē „Erudīts – 2023”. Konkurss tiek rīkots ar mērķi veicināt jauniešu padziļinātās zināšanas par Latvijas un pasaules vēsturi, rosināt uz aktīvu līdzdalību sabiedriskajos un vēstures izzinošajos procesos, kā arī darboties grupā un pieņemt kopīgos lēmumus.

 

Otrā spēle tika veltīta Latvijai un Eiropai. Šīs spēles laikā vispārizglītojošo un profesionālo mācību iestāžu audzēkņiem tika uzdoti dažādi jautājumi, kuru atbildes ir meklējamas gan mūsdienu vēsturē, gan arī senākā pagātnē.

 

Spēlē šoreiz tika pārstāvētas 8 Rēzeknes pilsētas vispārizglītojošās un profesionālās mācību iestādes. Komandām izspēlējot divas spēles kārtas, Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas komanda “Bules dārgakmeņi” un Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas komanda “Zaļi vaļi” ieguva vienādu punktu skaitu. Spēles uzvarētājs tika noteikts papildkārtā, un, ar 3 punktu pārsvaru, pirmo vietu ieguva Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijas komanda “Bules dārgakmeņi”, kas saņēma 33 punktus, otrajā vietā ar 30 punktiem ierindojas Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas komanda “Zaļi vaļi” un trešo vietu ar 21 punktu dala Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas komanda “Ģimnāzijas minioni” un Rēzeknes 3. pamatskolas komanda “Rakuzani”.

 

Vēlamies izteikt savu pateicību visiem šīs spēles dalībniekiem par aktīvu iesaistīšanos, skolotājiem – konsultantiem par sagatavotiem audzēkņiem un konkursa “Erudīts -2023” vadītājai Līgai Miezei.

 

2023.gada 12.janvārī Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs “Zeimuļs” gaida Rēzeknes pilsētas vispārizglītojošo un profesionālo mācību iestāžu vidusskolēnus uz 3.spēli.

 

Uz tikšanos 12.janvārī ARPC “Zeimuļs”!

 

Informāciju sagatavoja ARPC “Zeimuļs” jaunatnes darbiniece Jekaterina Samuševa

 

Ceturtdien, 2023. gada 12. janvārī Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā “Zeimuļs” pulcējās Rēzeknes pilsētas vispārizglītojošo un profesionālo mācību iestāžu vidusskolēni, lai piedalītos trešajā sezonas spēlē „Erudīts – 2023”. Konkurss tiek rīkots ar mērķi veicināt jauniešu padziļinātās zināšanas par Latvijas un pasaules vēsturi, rosināt uz aktīvu līdzdalību sabiedriskajos un vēstures izzinošajos procesos, kā arī darboties grupā un pieņemt kopīgos lēmumus.

 

Trešās spēles jautājumi tika veltīti Latvijai un Eiropas valstīm, aptverot dažādus tematus, tostarp vispārzināmus faktus, vēsturiskus notikumus un mūsdienu aktualitātes.

 

Spēlē šoreiz tika pārstāvētas 7 Rēzeknes pilsētas vispārizglītojošās un profesionālās mācību iestādes. Komandām izspēlējot divas spēles kārtas, pirmo vietu izcīnīja Rēzeknes Tehnikuma komanda “Zibsnis”, saņemot 24 punktus. Otro vietu ar 15 punktiem šoreiz dala trīs komandas: Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas komanda “”Ģimnāzijas minioni”, Rēzeknes 5. pamatskolas komanda “Gandrīz vidusskolēni” un Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas komanda.

 

Apsveicam uzvarētājus, un novēlām komandām veiksmi turpmākajās divās spēlēs, kas notiks februārī un martā.

 

Vēlamies izteikt savu pateicību visiem šīs spēles dalībniekiem par aktīvu iesaistīšanos, skolotājiem – konsultantiem par sagatavotiem audzēkņiem un konkursa “Erudīts -2023” vadītājai Eleonorai Ivanovai.

 

2023.gada 16. februārī Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs “Zeimuļs” gaida Rēzeknes pilsētas vispārizglītojošo un profesionālo mācību iestāžu vidusskolēnus uz 4.spēli.

 

Uz tikšanos 16. februārī ARPC “Zeimuļs”!

 

Informāciju sagatavoja ARPC “Zeimuļs” jaunatnes darbiniece Jekaterina Samuševa

 

 

Ceturtdien, 2023. gada 16. februārī Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā “Zeimuļs” pulcējās Rēzeknes pilsētas vispārizglītojošo un profesionālo mācību iestāžu vidusskolēni, lai piedalītos ceturtajā sezonas spēlē „Erudīts – 2023”. Konkurss tiek rīkots ar mērķi veicināt jauniešu padziļinātās zināšanas par Latvijas un pasaules vēsturi, rosināt uz aktīvu līdzdalību sabiedriskajos un vēstures izzinošajos procesos, kā arī darboties grupā un pieņemt kopīgos lēmumus.

 

Ceturtās spēles jautājumi tika veltīti eksaktajām zinātnēm, Latvijai un Eiropas valstīm, aptverot dažādus tematus, tostarp vispārzināmus faktus, vēsturiskus notikumus un mūsdienu aktualitātes.

 

Jaunieši demonstrēja plašas zināšanas eksaktajās zinātnēs, kā arī zināšanas par notikumiem Latvijā un pasaulē, sniedzot argumentētas un izvērstas atbildes uz jautājumiem.

 

Spēlē šoreiz tika pārstāvētas 8 Rēzeknes pilsētas vispārizglītojošās un profesionālās mācību iestādes. Komandām izspēlējot divas spēles kārtas, pirmo vietu izcīnīja Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas komanda “Zaļi vaļi”, iegūstot 27 punktus. Otro vietu ar 21 punktu šoreiz dala divas komandas: Rēzeknes 5. pamatskolas komanda “Gandrīz vidusskolēni” un Rēzeknes tehnikuma komanda “Zibsnis”. Trešajā vietā ar 18 punktiem – Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas komanda “Ģimnāzijas minioni”.

 

Apsveicam uzvarētājus, un novēlām komandām veiksmi šīs sezonas pēdējā spēlē, kas notiks 23. martā.

 

Vēlamies izteikt savu pateicību visiem šīs spēles dalībniekiem par aktīvu iesaistīšanos, skolotājiem – konsultantiem par sagatavotiem audzēkņiem un konkursa “Erudīts -2023” vadītājai Eleonorai Ivanovai.

 

2023.gada 23. martā (iespējamas izmaiņas) Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs “Zeimuļs” gaida Rēzeknes pilsētas vispārizglītojošo un profesionālo mācību iestāžu vidusskolēnus uz 5.spēli.

 

Uz tikšanos šīs sezonas noslēguma spēlē ARPC “Zeimuļs”!

 

Informāciju sagatavoja Jekaterina Samuševa, ARPC “Zeimuļs” jaunatnes darbiniece

 

 

 

Ceturtdien, 23. martā, ARPC “Zeimuļs” zālē pulcējās 8 Rēzeknes valstspilsētas mācību iestāžu skolēnu komandas, lai izspēlētu pēdējo šīs sezonas “ERUDĪTS 2023” spēli un noteiktu konkursa uzvarētāju.

 

Šī gada tēma bija “Jaunietis Rēzeknē, Latvijā, Eiropā un pasaulē”. Konkursa jautājumi bija veltīti Rēzeknes valstspilsētai, Rēzeknes novadam un Latvijai, kā arī aktuāliem un senākiem notikumiem un procesiem Eiropā un pasaulē, ģeogrāfijai, kultūrai, tradīcijām un citiem tematiem.

 

Spēļu gaitā komandu panākumi bija ļoti mainīgi, tāpēc sezonas uzvarētājs nebija zināms līdz pat fināla spēlei.  Uzvarētājs tikai noteikts visu aizvadīto spēļu kopvērtējumā.

 

Pateicoties zināšanām, atjautībai un arī veiksmei, spraigā cīņā par uzvaru “ERUDĪTS 2023” konkursā, iegūstot galveno balvu – dāvanu karti tūrisma un atpūtas pakalpojumiem visai komandai pie Latgales jūras, kuru nodrošināja ARPC “Zeimuļs”, laurus plūca Rēzeknes tehnikuma komanda!

 

Otrās vietas ieguvēji – Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas komanda – balvā saņēma Latgales vēstniecības GORS sarūpēto dāvanu karti koncerta apmeklējumam.

 

Olimpiskā centra Rēzekne sagādātās dāvanas – dāvanu karti slidošanas apmeklējumam un piemiņas suvenīrus – saņēma trešās vietas ieguvēji Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas komanda “Bules dārgakmeņi”.

 

Balvā par uzvaru sezonas piektajā spēlē – Rēzeknes 5. vidusskolas komanda “Gandrīz vidusskolēni”, saņēma VINNI centrs dāvanu karti.

 

Pateicībā par dalību konkursā “ERUDĪTS 2023” pārējo komandu dalībnieki saņēma Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības Sporta pārvaldes piešķirto dāvanas sertifikātu peldbaseina apmeklējumam.

 

Sirsnīgi sveicam konkursa uzvarētājus!

 

Vēlamies pateikties visiem sezonas spēles dalībniekiem par aktīvu iesaistīšanos un radošām atbildēm, visu skolu vadītājiem, skolotājiem – konsultantiem par sagatavotiem audzēkņiem, ARPC “Zeimuļs” kolektīvam par atbalstu, Rēzeknes valstspilsētas pašvaldībai un konkursa “Erudīts-2023” komandai: ARPC jaunatnes lietu speciālistei Eleonorai Ivanovai, izglītības metodiķei Olitai Kuksai jaunatnes darbiniecēm Jekaterinai Samuševai un Līgai Miezei. Īpašs paldies visiem konkursa atbalstītajiem.

 

Novēlām visiem izzinošu un skaistu pavasari! Uz tikšanos nākamajā gadā!

 

 

Nav komentāru

Vārds, Uzvārds

Jautājums vai ierosinājums