Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs

ARPC “ Zeimuļs” speciālisti piedalījās starptautiskās apmācības un metodikas izstrāde projektā “Youth Activator in Harmony 2.0”

ARPC “ Zeimuļs” speciālisti piedalījās  starptautiskās apmācības un metodikas izstrāde projektā “Youth Activator in Harmony 2.0”: Jauniešu psihoemocionālā veselība un labbūtība radošā un iekļaujošā vidē.

Mūsdienu straujajā un mainīgajā pasaulē jauniešu psihoemocionālā veselība kļūst par arvien nozīmīgāku tēmu gan lokālā, gan starptautiskā mērogā. Atbildot uz šo vajadzību, tika īstenots starptautisks projekts “Youth Activator in Harmony 2.0”, kura mērķis ir stiprināt jaunatnes jomas speciālistu kapacitāti un radīt vidi, kur jaunieši var attīstīt savu potenciālu un uzlabot labbūtību, izmantojot radošas, inovatīvas un neformālas metodes.

Par projektu

Projekts tika veltīts visiem jaunatnes jomas profesionāļiem, kas vēlas iegūt jaunas prasmes un rīkus darbam ar jauniešiem, īpašu uzsvaru liekot uz viņu emocionālo veselību. “Youth Activator in Harmony 2.0” veidots kā platforma, kas iedrošina praktizēt apgūtās aktivitātes savās iestādēs, pilsētās un kopienās, tādējādi veicinot ilgtspējīgu pozitīvu ietekmi.

Apmācību un mobilitāšu aktivitātes

Projekts ietvēra divas nozīmīgas starptautiskās mobilitātes jaunatnes darbiniekiem:

  • Apmācību kurss Krakovā (Polija) – šī apmācība kalpoja kā pamatkods, kurā tika iepazīstināts ar radošām, neformālām metodēm psihoemocionālās veselības veicināšanai jauniešu vidū. Dalībnieki piedalījās praktiskās darbnīcās, grupu diskusijās, iepazinās ar dažādiem emocionālās pašregulācijas un empātijas trenēšanas paņēmieniem un izstrādāja metodikas.
  • Laboratorijas sanāksme Vroclavā (Polija) – šī fāze bija paredzēta metodikas testēšanai, pilnveidošanai un pielāgošanai dažādiem darba kontekstiem. Laboratorijas formāts ļāva dalībniekiem padziļināti strādāt ar izstrādātajiem rīkiem, izvērtēt to efektivitāti, kā arī dalīties savos pieredzes stāstos.

Metodoloģija – iekļaujoša, radoša un balstīta uz neformālo izglītību

Apmācību saturā tika integrēta holistiska pieeja jauniešu psihoemocionālajai veselībai. Tas ietvēra dažādas aktivitātes – no ķermeniskām praksēm (kustība, elpošana, relaksācija), līdz pat emocionālās inteliģences spēlēm un mākslas terapijas elementiem. Metodoloģija tika veidota tā, lai tā būtu:

  • Radoša – veicinot iztēli, pašizpausmi un individuālo potenciālu;
  • Iekļaujoša – piemērota dažādu pieredžu, vecumu un sociālo grupu jauniešiem;
  • Praktiski pielietojama – viegli integrējama ikdienas darbā ar jauniešiem skolās, jauniešu centros vai neformālās grupās.

Kas notiks tālāk?

Apmācībās iesaistītie jaunatnes darbinieki uzsāks pirmās aktivitātes savās kopienās – vadot radošas darbnīcas, mentālās veselības sarunu vakarus un iesaistot jauniešus kopīgās refleksijas par viņu labsajūtu.

Projekts ne tikai iedvesmo jauniešus būt aktīviem un apzināties savas vajadzības, bet arī dod jaunatnes speciālistiem praktiskus rīkus, kā sniegt atbalstu šajā ceļā. Tiek plānots arī metodisko materiālu apkopojums un pieredzes izplatīšana plašākai auditorijai, nodrošinot ilgtspēju un ietekmi nākotnē.

 

Jaunatnes lietu speciāliste Eleonora Ivanova

 

Nav komentāru

Vārds, Uzvārds

Jautājums vai ierosinājums