Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs

Starptautiskā vasaras nometne Gernrodē Vācijā.

Vasara – bērnu un jauniešu nometņu laiks. Pateicoties ARPC „Zeimuļs” ilggadējai sadarbībai ar Vācijas Bērnu un Jauniešu atpūtas centru KIEZ arī šogad piecām pusaudzēm no Rēzeknes – Alisai Makarenko, Terēzei Ozolniecei, Kristīnei Deksnei, Danielai Voicišai un Martai Mežalei  bija iespēja piedalīties starptautiskajā pusaudžu nometnē Blankenburgā, kur šogad no 06. līdz 15. jūlijam bija sabraukuši pusaudži no  Vācijas, Kirgizstānas, Dienvidāfrikas Republikas un Latvijas. Pusaudžiem bija vienreizēja iespēja iepazīties, kontaktēties, diskutēt, sportot, draudzēties, prezentēt savu valsti, pilnveidot un uzlabot svešvalodas prasmes un iemaņas, doties garos pārgājienos un lietderīgi pavadīt laiku ar citu valstu vienaudžiem.

 

Nometnes laikā meitenes iepazinās ar dažādu tautu tradīcijām un kultūru, noformēja un prezentēja savas valsts paviljonu, sportoja un, vērojot Harca kalnu gleznainās ainavas, katru dienu devās ceļā, lai atklātu un iepazītu Vācijas daudzveidību, bagāto kultūras mantojumu un baudītu dabas skaistumu.

 

Nometnes dalībnieki pabija gan UNESCO Pasaules kultūras mantojuma pilsētā Kvedlinburgā, kur  notika orientēšanās pa pilsētu, apskatīti dažādi mākslas un kultūrvēsturiski objekti; pabija 19. gadsimta skolā Gernrodē, kur guva ieskatu, kā bērni agrāk mācījās; spēlēja gan boilingu, gan volejbolu, gan galda tenisu, gan arī mini golfu; apmeklēja “Meža kaķi”, kur meitenes varēja veikt dažādas sarežģītības trases; brauca ar trošu vagoniņu Tālē; apmeklēja vietējo savvaļas dzīvnieku zooparku noskatījās  plēsīgo putnu – ērgļu, vanagu un pūču šovu Falkenšteinas iespaidīgajā  viduslaiku pils pagalmā, kā arī  apskatījās pils greznās iekštelpas; apmeklēja Derenburgas stikla manufaktūru, kas ļāva iejusties   Ziemassvētku brīnuma pasaulē, kur valda koši Ziemassvētku dekori, eglītes un rūķi.

 

Kopīgi  pavadītais laiks ekskursijās, pārgājienos kalnos, sportiskajās aktivitātēs, valstu prezentācijās, jaunu  kultūru iepazīšana  ir padarījusi šo vasaru par neaizmirstamu un krāšņu  šīs vasaras piedzīvojumu.

 

Rēzeknē meitenes atgriezās nedaudz nogurušas, bet priecīgas par pozitīvajām emocijām, kopīgi pavadīto laiku, jauniegūtajiem draugiem un apziņu, ka starptautiskā pieredze un motivācija apgūt svešvalodas, ir ieguvums, kas noderēs visu dzīvi, jo tikai sadarbojoties var veidot labāku, draudzīgāku un tolerantāku pasauli, kā arī domu uzturēt kontaktus ar jauniegūtajiem draugiem.

 

ARPC jaunatnes darbiniece Ilze Ontužāne.

Nav komentāru

Vārds, Uzvārds

Jautājums vai ierosinājums