Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs

Rēzeknes pilsētas Jauniešu dome

Jauniešu domes galvenais mērķis ir uzlabot Rēzeknes jauniešu – personu vecumā no 13 līdz 25 gadiem – dzīves kvalitāti, nodrošināt Rēzeknes jauniešu interešu pārstāvniecību un vajadzību aizstāvību Rēzeknes pilsētas pašvaldībā, kā arī veicināt jauniešu pilntiesīgu līdzdalību sociālajā, ekonomiskajā, politiskajā un kultūras jomā gan vietējā, gan valsts mērogā.

 

Rēzeknes pilsētas Jauniešu domē katru gadu iesaistās arvien vairāk dalībnieku, kas šobrīd ir vairāk nekā 50 jaunieši, kuri ir aktīvi visu gadu, iesaistoties un radoši darbojoties pasākumos ne tikai mācību gada laikā, bet arī vasarā.

 

Atskatoties uz paveikto šogad, var secināt, ka paveikts daudz – ne vien organizēti pasākumi tādi kā “Manc Akorc”, “Iedvesmo Rēzekni”, “Ieelpo Rēzekni”, “Popiela”, bet arī veikts brīvprātīgais darbs plaša mēroga pasākumos- pusmaratonā “BIGBANK Skrien Latvija”, “Sniega diena” un starptautiskajā mākslas un mūzikas festivālā “Seven Hills 2017” un vadītas radošās darbnīcas gan Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai, gan Lieldienām, gan Līgo dienai veltītajos pasākumos.

 

Līgo svētku laikā jaunieši, sadarbībā ar Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centru, organizēja radošās darbnīcas Festivāla parkā, piedāvājot rēzekniešiem un pilsētas ciemiņiem izmēģināt laimes akmentiņu apzīmēšanu, pūst lielos ziepju burbuļus, hennas zīmēšanu un iesaistīties vainagu pīšanas darbnīcā.

 

Šī gada laikā Jauniešu domes dalībnieki īstenos arī divus iniciatīvu projektus. Viens no tiem tiks realizēts jau 28. jūlijā- “Rēzeknes kauss 2017”, kura laikā pilsētas jaunieši tiks aicināti iesaistīties pludmales volejbola sacensībās, veicinot aktīva dzīvesveida piekopšanu un lietderīgi pavadītu brīvo laiku, savukārt turpinot sportisko aktivitāšu popularizēšanu jauniešu vidū, otrs iniciatīvu projekts “Rēzeknes olimpietis” tiks īstenots septembra – decembra laikā, kura laikā tiks organizētas dažādu sporta veidu starpskolu sacensības.

 

Kā jau katru gadu, jaunieši, kuri ir bijuši visaktīvākie, radošākie, mērķtiecīgākie un atbildīgākie, piedalīsies starptautiskajā Erasmus+ programmas jauniešu apmaiņas projektā Vācijā “Sport for All”, kuras laikā varēs gūt pieredzi un smelties jaunas idejas veiksmīgam un radošam darbam arī turpmāk.

 

Elvita Ostrovska, Rēzeknes pilsētas Jauniešu domes aktīviste

Nav komentāru

Vārds, Uzvārds

Jautājums vai ierosinājums