Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs

Rēzeknes pilsētas “Erudīts 2019” 5. spēle

2019.gada 20.martā Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā “Zeimuļs” piekto reizi pulcējās Rēzeknes pilsētas vispārizglītojošo un profesionālo mācību iestāžu audzēkņi, lai piedalītos “Erudīts 2019” noslēdzošajā sezonas spēlē. Konkurss tiek rīkots ar mērķi veicināt vidusskolēnu padziļinātas zināšanas par Latviju, rosināt uz aktīvu līdzdalību sabiedriskajos un vēstures izzinošajos procesos, veidot skolēniem prasmi diskutēt, pamatot un aizstāvēt savu viedokli, darboties grupā, kā arī pieņemt kopīgus lēmumus.

 

Visa “Erudīts 2019” sezonas spēle tika veltīta tēmai “Mana Latvija” un piektajā spēlē jauniešiem bija jāatpazīst un jānosauc pazīstamo latviešu mūziķu izpildījumus, jāatpazīst Latvijas pilsētu esošos un bijušos mērus, pieminekļus, etnogrāfiskos tautu tērpus, latviešu rakstniekus, iestāžu vadītājus un atpazīstamās personības Rēzeknē, tika uzdoti arī jautājumi par Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centru “Zeimuļs”. Skolēniem bija jānosauc trīs izstādes, kuras uz doto brīdi ir apskatāmas centrā, jānosauc pulciņu skaits, ko var apmeklēt ikkatrs bērns un jaunietis vecumā no 4 līdz 25 gadiem, kā arī tika uzdoti daudz nopietnāki jautājumi par Latvijas Saeimu.

 

Spēlē šoreiz tika pārstāvētas 7 Rēzeknes pilsētas vispārizglītojošās un profesionālās mācību iestādes. Piektās spēles uzvarētāji ir Rēzeknes 5.vidusskolas komanda, kas saņēma 65,5 punktus, bet par sezonas uzvarētājtitulu, piektajai spēlei noslēdzoties, nācās cīnīties divām komandām – Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijas komandai un Rēzeknes 5.vidusskolas komandai, jo tās ieguva vienādu punktu skaitu visas sezonas kopvērtējumā. Papildus jautājumi, ko izspēlēja šīs divas komandas noteica Erudīts spēles uzvarētājkomandu un tā ir  Rēzeknes 5.vidusskolas komanda, iegūstot sezonas spēlē 175 punktus. Otrās vietas ieguvēji ir Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijas komanda, iegūstot 174 punktus, trešās vietas ieguvēji ir Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas komanda, iegūstot 158,5 punktus. Pateicības par dalību “Erudīts 2019” sezonas spēlē saņēma –Rēzeknes 2. vidusskola, Rēzeknes 3.vidusskola, Rēzeknes tehnikums, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola, Rēzeknes Katoļu vidusskola.

 

Vēlamies izteikt savu pateicību visiem šīs sezonas dalībniekiem par aktīvu iesaistīšanos, skolotājiem – konsultantiem par sagatavotiem audzēkņiem, konkursa “Erudīts – 2019” komandai: ARPC jaunatnes lietu speciālistei Eleonorai Ivanovai, ARPC jaunatnes darbiniecei Karinai Smirnovai, Erasmus + brīvprātīgajiem Džamilijai Aminovai un Aļonai Tikhomirovai no Krievijas Federācijas.

 

Uz tikšanos arī nākamajā gadā!

Bildes no pasākuma ir apskatāmas šajā interneta vietnē: https://yadi.sk/d/i0LolAZUv-CFKA?fbclid=IwAR3juM9EbccS8feXB-nWMNZEgvj-1c82xzyKxs5RMNW2SE-DKzFOv3MN3Gk

 

Informāciju sagatavoja ARPC “Zeimuļs” interešu izglītības metodiķe Dana Pavļukeviča

 

Nav komentāru

Vārds, Uzvārds

Jautājums vai ierosinājums