Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs

Notika diskusiju pasākums „ Saldējums ar lielajiem”

Ceturtdien, 2017. gada 18. maijā Rēzeknes pilsētas domē notika diskusijas pasākums  „Saldējums ar lielajiem”, kurā 49 bērni no Rēzeknes pilsētas skolām, Rēzeknes pilsētas Jauniešu domes, skolotāji un jaunatnes nodaļas darbinieki tikās ar 4 Rēzeknes pilsētas domes deputātiem – domes priekšsēdētāju Aleksandru Bartaševiču, priekšsēdētāja vietniekiem Andreju Rešetņikovu un Alekseju Stecu, un Rēzeknes pilsētas domes deputātu Jāni Krišānu. Uz pasākumu tika aicināti visu skolu audzēkņi vecumā no 8 līdz 12 gadiem un visi domes deputāti. Diskusija “Saldējums ar lielajiem” tiek rīkota jau ceturto gadu.

 

Rēzeknes pilsētas skolu audzēkņi sagatavoja jautājumus, kurus vēlētos uzdod deputātiem par darbu pašvaldībā, pilsētas infrastruktūras projektiem, nodarbinātību, sociālajiem jautājumiem, kā arī valstiska mēroga problēmām. Tikšanās mērķis bija nepiespiestā un draudzīgā gaisotnē iepazīstināt bērnus ar pašvaldības darbu un ļaut uzdot sev interesējošos jautājumus pašvaldības lēmumu pieņēmējiem.

 

Pasākuma sākumā bērni un deputāti iepazinās un nosauca, kas viņiem patīk Rēzeknē visvairāk un ko vajadzētu vēl uzlabot. No atbildēm secinājām, ka gan bērniem, gan domes deputātiem patīk: Zeimuļs, Gors, muzejs, ka pilsēta ir tīra un sakopta, ka Rēzeknē ir skaisti parki un skvēri. Bija bērni, kuri teica, ka Rēzeknē patīk viss un viņiem nekā netrūkst. Bērni vēlētos, lai Rēzeknē būtu vairāk vietu izklaidei, lielu izklaides parku, akvaparku, tirdzniecības centru, batutu centru. Otrais uzdevums bija uzzināt, kas ir deputāta darbs, kas vispār ir deputāts, kādi ir viņa hobiji. Šeit bērni varēja brīvi izpausties, uzdot savus jautājumus, izteikt novēlējumus, priekšlikumus un beigās prezentēt savu darbu. Šoreiz deputāti sniedza atbildes uz tādiem jautājumiem kā – Kāpēc Rēzeknes domē nedzīvo kāds dzīvnieks ( Rīgas domē dzīvo divi kaķi)?, Kad saremontēs J.Tiņanova ielu?, Vai Olimpiskajā centrā būs pieejams daiļslidošanas pulciņš bērniem? Bija jautājums par bērnības sapni, izrādījās, ka priekšsēdētājs bērnībā vēlējas kļūt par būvnieku, Aleksejs Stecs vēlējas kļūt par kosmonautu.

 

Bērniem vēlējās arī uzzināt: vai pilsētas dome var palīdzēt ierīkot sporta laukumus? Vai Rēzeknes pilsētas dome plāno atjaunot atrakcijas Raiņa parkā? Šie ir tikai daži no  sagatavotajiem  jautājumiem, ko bērni uzdeva tikšanās laikā!

 

Pasākuma beigās bērniem bija iespēja iejusties deputātu lomā un nofotografēties pie lēmumu pieņēmēju galda, kas bērniem bija ļoti aizraujoši. Ir svarīgi bērniem parādīt, ka pašvaldībā strādā cilvēki, ar kuriem var veidot dialogu, kuriem var uzdot jautājumus un nākotnē sadarboties, lai kopīgi veidotu labāku un draudzīgāku vietu dzīvošanai.

 

Vēlamies pateikties visiem, kas atbalstīja pasākumu -bērniem un viņu vecākiem, Rēzeknes pilsētas domes deputātiem, skolotājiem un direktoru vietniekiem!

 

ARPC jaunatnes lietu speciāliste

Nav komentāru

Vārds, Uzvārds

Jautājums vai ierosinājums