Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs

Nometne “5 dienas apkārt Eiropai”

No 2017. gada 23. oktobra līdz 27. oktobrim ARPC “Zeimuļs” norisinājās nometne “5 dienas apkārt Eiropai”. Nometnē piedalījās 20 bērni vecumā no 8 – 10 gadiem. Nometnes uzsvars tika likts uz valodu apguvi un citu kultūru iepazīšanu.

 

Nometnē darbojās EBD veicēji, Erasmus + programmas ietvaros, kas bērnus iepazīstināja ar savu valsti, vadīja gan kulinārijas meistarklases, gan valodu attīstošās aktivitātes. Bērni iepazinās ar Spānijas, Francijas un Krievijas Federācijas vēsturi, kultūru un ģeogrāfiju. Katru dienu nometnes dalībnieki piedalījās dažādu ēdienu – gan Austrijas ābolu strūdeles, vegānu ēdienu, Francijas Madeleine, Spāņu Panellets gatavošanas meistarklasēs. Neaprakstāmu prieku bērnos raisīja darbošanās virtuvē, ēdienu gatavošana un kopīga to nobaudīšana. Lielu interesi bērnos izraisīja animācijas filmiņu veidošanas darbnīca, ko vadīja EBD brīvprātīgā – Aubrée Monteil.

 

Bērni bija gandarīti par lieliski pavadītajām rudens brīvdienām, kas lietderīgi tika pavadītas nometnē, iepazīstot jaunus draugus, gūstot motivāciju uzcītīgāk mācīties svešvalodas, apgūstot jaunas prasmes un iemaņas komunikācijā svešvalodās. Katra diena sākās ar rīta rosmi un brokastīm un katras dienas noslēgumā notika dienas izvērtēšana.

 

Bērnos spilgtas atmiņas atstāja nometnes noslēgums Boulinga centrā, kur bērni kārtīgi varēja atpūsties un izbaudīt brīvdienu un nometnes izskaņu.

 

Uz tikšanos nākošajā gadā!

Rakstu sagatavoja Jaunatnes darbiniece Ilze Ontužāne

Nav komentāru

Vārds, Uzvārds

Jautājums vai ierosinājums