Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs

Latvijas vēstures izzinošais pārgājiens – orientēšanās aktivitāte

Šī gada 16.maijā Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs “Zeimuļs” Jaunatnes lietu nodaļa organizēja Latvijas vēstures izzinošo pārgājienu – orientēšanās aktivitāti “100×100 soļi Latvijā” Rēzeknes pilsētas vispārizglītojošo skolu audzēkņiem. Aktivitātes mērķis ir dot iespēju paplašināt zināšanas par Rēzeknes pilsētas vēsturiskajiem un kultūras apskates objektiem, atklāt sevi Rēzeknes pilsētā un interesanti pavadīt laiku draugu lokā ar lieliskiem piedzīvojumiem un uzdevumiem.

 

Kopumā orientēšanās aktivitātē piedalījās 50 skolēni, pārstāvot 9 komandas no Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas, Rēzeknes 2.vidusskolas, Rēzeknes 3.vidusskolas, Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas un Rēzeknes pilsētas Jauniešu domes.

 

Orientēšanās pasākums iesākās ar iesildīšanās aktivitātēm, kuras sagatavoja un vadīja ARPC “Zeimuļs” Erasmus+ programmas Eiropas brīvprātīgā darba projekta “EVS-one goal for all” (līguma nr. 2017-2-LV025-KA105-001656) veicējas Evgeniia Pshenichnikova, Aubree Monteil un Lourdes Pons.

 

Kolīdz komandas tika iesildītas, tās saņēma orientēšanās aktivitātes aprakstu, uzdevumu lapas, kur bija jāuzraksta komandas nosaukums un moto, jāuzzīmē komandas logo un jāizpilda uzdevumu lapa ar 16 uzdevumiem un izaicinājumiem. Orientēšanās uzdevumi balstījās uz kontrolpunktu apmeklēšanu un uzdevumu pildīšanu. Piemēram, komandām vajadzēja noskaidrot, kam par godu tika uzcelts piemineklis Atbrīvošanas alejā 56 un uzzināt, ko simbolizē koka stādi, kas ir tam apkārt, nofilmēt apsveikuma video veltītu Latvijas 100.dzimšanas dienai, atrast koku, kura lapotne atgādina sirdi un kalpo par pamatu cilvēku pozitīvo emociju, atmiņu un vēlmju uzkrāšanai, attēlot vienu no latviešu mitoloģijas zīmēm un iepazīties ar Raiņa teicieniem. Triju stundu garumā katra komanda ar ieinteresētību un radošumu iesaistījās uzdevumu izpildē, uzņemot atraktīvās bildes un filmējot video.

 

Katrai komandai, atgriežoties finiša taisnē, tika izsniegtas pateicības par dalību Latvijas vēstures izzinošajā orientēšanās aktivitātē un pasniegtas nelielas veicināšanas balvas.

 

Izsakām lielu pateicību visiem šī pasākuma dalībniekiem par aktīvu iesaistīšanos, direktoru vietniekiem audzināšanas darbā par sagatavotām komandām. Paldies visiem, kas palīdzēja šīs aktivitātes organizēšanā.

 

Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs aicina arī turpmāk ikvienu iesaistīties aizraujošajā orientēšanās pasākumā, kas tiek piedāvāts visiem Rēzeknes pilsētas un novada bērniem un jauniešiem.

 

Vairāk bilžu: https://failiem.lv/u/ruspbtyn#_

 

ARPC “Zeimuļs” jaunatnes darbiniece Dana Pavļukeviča

 

 

Nav komentāru

Vārds, Uzvārds

Jautājums vai ierosinājums