Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs

Eiropas brīvprātīgā darba aktivitātes

Eiropas brīvprātīgā darba aktivitātes

Kopš 2016.gada 1.septembra Rēzeknē aktīvi darbojas Erasmus+ programmas Eiropas brīvprātīgā darba projekta “Sociable Youth all over the world” (Projekta Nr. 2016-1-LV02-KA105-001049) veicējas – Camilla Ghiringhelli no Itālijas un Melyne Raufflet no Francijas.

 

Šī gada 10.jūnijā Melyne devās atpakaļ uz Franciju, tomēr pa šo Rēzeknē pavadīto laiku jauniete ir paspējusi realizēt daudz aktivitāšu. Katru nedēļu tika organizētas gan franču, gan angļu valodas nodarbības iesācējiem, kurās ikvienam interesentam bija iespēja mācīties un pilnveidot savas svešvalodas prasmes. Jauniete darbojās arī radoši, vadot “Foto ideju stūrīti” un vairākas radošās darbnīcas, kurās bērni labprāt darbojās. Melyne arī centās atklāt Franciju rēzekniešiem, tāpēc vadīja informatīvo pasākumu ciklu, iepazīstinot ar franču kultūru un tradīcijām. Kopā ar Rēzeknes Jauniešu domi vadīja sadraudzības pasākumu Ludzas Bērnu un jauniešu centrā. Tomēr paralēli sava EBD projekta ”Sociable Youth all over the world” realizēšanai, jauniete aktīvi iesaistījās pilsētas mēroga īstenotajos pasākumos, tādos kā Tēva dienas pasākumā, Latvijas Republikas Proklamēšanas dienai veltītajā skrējienā “Ieelpo Rēzekni”, Lieldienu gadatirgū, kā arī bija dalībniece “Popielā” un organizēja radošās darbnīcas Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas pasākumā.

 

Savukārt Camilla aktīvi darbosies ARPC “Zeimuļs”  līdz 25.augustam un vēl ir laiks paspēt apgūt itāļu valodu, kas notiks katru pirmdienu telpā 2.9., kā arī bērniem un jauniešiem  ir iespēja mācīties un pilnveidot angļu valodu katru trešdienu.  Jauniete aicina iesaistīties viņas organizētajās aktivitātēs, piemēram, “Starptautiskās sadraudzības dienas” pasākumā, kas tiks rīkots 28. jūlijā, lai kopā labi pavadītu laiku un atklātu daļu no saulainās Itālijas.

 

Atskatoties uz Camillas paveikto, var secināt, ka ir izdarīts daudz- organizētas vairākas kulinārijas meistarklases, kurās tika gatavoti garšīgi itāļu ēdieni, radošajās darbnīcās kopā ar bērniem ir tapis daudz interesantu lietu, novadītas vairākas angļu valodas stundas gan mācoties kopā ar iesācējiem, gan pilnveidojot jau apgūtās prasmes valodā. Katru nedēļu jauniete vadīja itāļu valodas apguvi. Popularizējot Erasmus+ programmas Eiropas brīvprātīgā darba projektu, Camilla ir vadījusi prezentācijas skolās un organizējusi vairākas darbnīcas veltītas Erasmus+ nedēļai. Jauniete ir patiesi komunikabla, tāpēc ir iesaistījusies sadraudzības pasākumā ar Ludzas bērniem un jauniešiem, palīdzējusi organizēt sporta aktivitātes Adamovas speciālā internātpamatskolā, vadījusi biljarda turnīru ARPC “Zeimuļs” bērniem un jauniešiem, un strādājusi bērnu rudens („5 dienas apkārt Eiropai”)  un vasaras ( “Mazo princešu un džentlmeņu skola”) nometnēs. Camilla organizējusi arī neparastus un interesantus pasākumus – aktivitātes veltītas “Pasaules smaida dienai” un lietoto mantu apmaiņas tirdziņu sadarbībā ar veikalu “Zaļais”.

 

ARPC “Zeimuļs” jaunatnes darbiniece Dana Pavļukeviča

Nav komentāru

Vārds, Uzvārds

Jautājums vai ierosinājums